Fakta o hře

Jak funguje systém 3kick®

Základní informace

Počet hráčů

Každý ze tří týmů se skládá ze 6 hráčů včetně brankáře. Sestavu zbývajících hráčů si můžete libovolně vybrat.

Playtime

3 x 15 nebo 3 x 30 minut. Po každé třetině se týmy přesunou po směru hodinových ručiček na další pole. Interval mezi jednotlivými terciemi je jedna třetina hrací doby.

Rozhodčí a čároví rozhodčí

U hry 3kick® je vyžadován rozhodčí. Kromě toho budou nasazeni také celkem tři lajnoví.

Pravidlo o ofsajdu a rohové kopy

...neplatí pro 3kick®. Pokud se míč dostane za brankovou čáru, hra vždy začíná výhozem brankáře.

Počet cílů

Za každý gól se uděluje jeden bod. Oběma soupeřícím týmům se současně odečte jeden bod, aby se předešlo vzájemné hře týmů.

Velikost hracího pole

Hrací plocha je rovnoměrně rozdělena do tvaru písmene Y. Ideálně se hodí 30 metrů za brankovou čáru a 30 metrů zpoza brankové čáry ke středovému bodu.

Hra

Fauly a nesportovní chování se trestají volným kopem; pro žluté a červené karty platí stejné normy jako v běžném fotbale.

Hráči nesmějí přerušovat hru přes postranní čáry.

Míč může být zahrán jako volej přes postranní čáru do vedlejšího kurtu.

Kutálející se míče za postranní čáru se vždy počítají jako autové míče.

Místo vhazování se míč vhazuje do hry; míče se zmocní tým, v jehož třetině hřiště míč skončil.

Gól lze vstřelit pouze z hrací plochy; góly vstřelené za postranní čárou bez mezipřistání (letící míče) nejsou možné.