Fakty dotyczące gry

Jak działa 3kick®

Podstawy

Liczba graczy

Każda z trzech drużyn składa się z 6 zawodników łącznie z bramkarzem. Skład pozostałych graczy można dowolnie dobierać.

Playtime

3 x 15 lub 3 x 30 minut. Po każdej tercji drużyny przechodzą zgodnie z ruchem wskazówek zegara na kolejne pole. Przerwa między każdą tercją to jedna trzecia czasu gry.

Sędziowie i linijkarze

W przypadku 3kick® wymagany jest sędzia. Dodatkowo do pracy zostanie oddelegowanych również łącznie trzech liniowych.

Zasada offsetu i piłki rożne

...nie mają zastosowania w przypadku 3kick®. Jeśli piłka wyjdzie poza linię bramkową, gra zawsze rozpoczyna się od wyrzutu bramkarza.

Liczenie celów

Za każdą bramkę przyznawany jest jeden punkt. Jeden punkt odejmuje się jednocześnie obu drużynom przeciwnika, aby zapobiec zgrupowaniu drużyn.

Wielkość pola gry

Pole gry jest równomiernie podzielone w kształcie litery Y. Idealnie nadaje się 30 metrów za linią bramkową i 30 metrów zza linii bramkowej do punktu środkowego.

Rozgrywka

Faule i niesportowe zachowanie są karane rzutem wolnym; te same standardy dla żółtych i czerwonych kartek obowiązują w konwencjonalnej piłce nożnej.

Zawodnicy nie mogą przecinać linii bocznych.

Piłka może być zagrana jako volley nad linią boczną do następnego kortu.

Toczenie piłki przez linię boczną zawsze liczy się jako piłka wypadowa.

Zamiast wrzutu, piłka jest dryblowana do gry; drużyna, w której trzeciej części pola piłka wyszła, wchodzi w posiadanie.

Bramka może być zdobyta tylko z pola gry; bramki zdobyte nad linią boczną bez kontaktu pośredniego (fly balls) nie są możliwe.